Jak zdobyć kartę wędkarską?

ABY ŁOWIĆ NA POLSKICH WODACH, KONIECZNA JEST KARTA WĘDKARSKA. JEST TO DOKUMENT DOŻYWOTNI, WYDAWANY DOROSŁYM I MŁODZIEŻY OD 14 LAT PRZEZ WŁAŚCIWE DLA MIEJSCA ZAMIESZKANIA STAROSTWO POWIATOWE.

ZAPRASZAMY NA EGZAMIN DO SIEDZIBY KOŁA NR 1 W CZWARTKI MIĘDZY GODZ. 17:00 - 18:30, NA UL. TWARDEJ 42, POK. 4 LUB 5 (PARTER)

W praktyce aby uzyskać kartę wędkarską należy:

A) Przyswoić sobie przepisy ustawy, rozporządzenia do "ustawy o rybactwie" i regulaminu amatorskiego połowu ryb ze szczególnym uwzględnieniem przepisów związanych z ochroną (wymiary i okresy ochronne) i zasadami wędkarskiego połowu ryb.

B) Zdać egzamin ze znajomości ochrony i połowu ryb. Egzamin ten może być składany tylko i wyłącznie przed komisją egzaminacyjną działającą na terenie powiatu właściwego pod względem miejsca zamieszkania zdającego (jest to uregulowane rozporządzeniem do "ustawy o rybactwie" ).Osoba ta w czasie składania egzaminu winna:


1) okazać dowód osobisty lub legitymację szkolną,
2) wnieść składkę egzaminacyjną w wysokości 30 zł, przy czym osoby w wieku od 14 do 16 lat są zwolnione z opłaty. Pozytywny wynik egzaminu zostanie potwierdzony pisemnym Zaświadczeniem Egzaminacyjnym.

C) Udać się do starostwa powiatowego - właściwego względem miejsca zamieszkania - i wystąpić o wydanie karty wędkarskiej - tzn.:

1) pobrać, wypełnić i złożyć wniosek o wydanie karty wędkarskiej (te czynności realizuje się w starostwie - praktycznie "od ręki")
2) złożyć Zaświadczenie Egzaminacyjne,
3) dostarczyć fotografię,
4) uiścić opłatę urzędową za wydanie karty w wysokości ok. 10 zł,

 

Dla mieszkańców Warszawy karty wędkarskie wydaje:

 

Biuro Ochrony Środowska Urzędu m.st.Warszawy

pl. Bankowy 2 , w pokoju 1903 na XIX piętrze (Błękitny Wieżowiec)

tel. (22) 44 32 580

Wasze komentarze (0)